Technologia PL

TECHNOLOGIA

Poznaj nasze atuty.
Zobacz jak projektujemy domki WOODENFACTORY!

Naszym największym atutem są nowoczesne technologie, które wykorzystujemy do projektowania i budowy naszych domków. Poznaj sekrety WOODENFACTORY! To piękno dzikiej natury połączone z najnowocześniejszymi zdobyczami techniki.

WOODENFACTORY to nie tylko domek letniskowy! To coś o wiele więcej. Dzięki wykorzystanym technologiom, stworzyliśmy szybki w budowie i elegancki dom, w którym można mieszkać przez cały rok. Nasze domki posiadającą wentylację, ogrzewanie, kanalizację, a nawet instalację elektryczną.

FUNDAMENTY

Nasze domki całoroczne stawiamy na starannie wykonanej płycie fundamentowej. Taka płyta musi być równa i całkowicie płaska. Fundament wykonuje profesjonalna ekipa, zgodnie z naszymi szczegółowymi wytycznymi. Przywiązujemy przy tym wielką wagę do precyzji!

Dbamy o najmniejsze szczegóły! W ten sposób najłatwiej zapobiec sytuacji, w której niedokładności w wykonaniu fundamentu utrudniają montaż. W przypadku domków letniskowych i rekreacyjnych, możliwy jest ich montaż także na słupkach wymurowanych z betonowych bloczków.

SZKIELET

Szkielet naszych domków to trwała i nowoczesna konstrukcja, a użyte materiały to suszone komorowo i czterostronnie strugane, iglaste drewno konstrukcyjne KVH z krawędziami fazowanymi.

Wykorzystywany przez nas system modułowy jest popularny w Kanadzie, USA i Skandynawii, gdzie moduły ścian, stropów, podwalin konstruowane są z drewnianych elementów, tworzących solidny szkielet, który stabilizowany jest dodatkowo płytami poszycia drewnopochodnymi typu OSB. Tak powstały szkielet jest następnie wypełniany wełną drzewną, mineralną bądź szklaną.

W naszych domkach stosujemy również innowacyjną technologię opartą na stalowych ramach konstrukcyjnych, które dodatkowo nadają konstrukcji trwałości i stabilności. WOODENFACTORY to trwałość i niezawodność!

ŚCIANY ZEWNĘTRZNE

Ściany zewnętrzne naszych domków wykonujemy najczęściej z płyty gipsowo-włóknowej lub drewna o grubości 12 mm. Dzięki temu ściany idealnie zatrzymują temperaturę, izolują wilgoć i po prostu – oddychają! Gotowe do montażu elementy wyposażone są w kanały instalacyjne, które znacznie ułatwiają podłączenie rur wodno-kanalizacyjnych oraz prowadzenie przewodów elektrycznych.

Przywiązujemy uwagę do każdej ściany, bo każda z nich pełni swoje określone funkcje! Aby dodatkowo zwiększyć komfort mieszkania i niezawodność domków WOODENFACTORY, ściany uzupełniają:

folia paroizolacyjna, która ogranicza przepływ wilgoci do wnętrza ściany, a tym samym chroni izolację i konstrukcję budynku przed zawilgoceniem

wełna mineralna, szklana lub drzewna, która stanowi dodatkową warstwę izolacji termicznej, której grubość dostosowana jest do charakteru budynku

folia wiatroizolacyjna i paroprzepuszczalna, która chroni budynek przed wiatrem i wilgocią z zewnątrz, zapewniając jednocześnie odprowadzanie pary wodnej z wnętrza ściany na zewnątrz budynku;

dodatkowe poszycie zewnętrzne, które usztywnia konstrukcję szkieletu i stanowi również izolację akustyczną ściany zewnętrznej, a także podkład pod elewację

blacha stalowa powlekana, drewniane deski, lub tynk mineralny, akrylowy czy silikatowy, w celu wykończenia ścian.

STROPY I DACHY

Konstrukcja stropu i dachu opiera się na klasycznej i niezawodnej belce drewnianej. Układem konstrukcyjnym jest tu nowoczesny, drewniany wiązar kratowy z drewna KVH, który stanowi również konstrukcję do zamontowania sufitu podwieszanego z użyciem płyt wiórowych lub gipsowo-włóknowych. Pokrycie dachowe wykonujemy z odpornej na korozję blachodachówki lub folii EPDM.

Przestrzeń poniżej pokrycia dachowego wypełniamy izolacją termiczną, podobną jak ma to miejsce w ścianach zewnętrznych. Całość uzupełniamy rynnami wraz z rurami odprowadzającymi wodę. WOODENFACTORY – nowoczesność i funkcjonalność!

ŚCIANY WEWNĘTRZNE

Rozmieszczenie ścian zewnętrznych jest całkowicie dowolne, co oznacza, że to Ty decydujesz gdzie zostaną umieszczone, jeszcze na etapie projektowym.

WOODENFACTORY to wiele możliwości personalizacji! Ściany wewnętrzne wykonane są w konstrukcji szkieletu drewnianego. Używa się tu wysokiej klasy drewna konstrukcyjnego KVH. Izolacja akustyczna i cieplna ścian wykonana jest z wełny mineralnej, podobnie jak w przypadku ścian zewnętrznych. Poszycie ścian to płyty wiórowe pokryte najczęściej tapetą.

Ostatni etap to malowanie na kolor, który sam wybierzesz!

INSTALACJA ELEKTRYCZNA

Nasze domki wyposażone są w wewnętrzną instalację elektryczną, wykonaną zgodnie z wcześniejszym projektem i wytycznymi. Oznacza to, że nasze domki są w pełni funkcjonalne! WOODENFACTORY to coś więcej niż zwykły domek letniskowy! Każdy nasz obiekt posiada własną tablicę rozdzielcza, umiejscowioną w dobrze dostępnym miejscu. Warto wspomnieć, że za każdym razem dokładnie sprawdzamy, czy instalacja została odpowiednio wykonana i będzie działać poprawnie.

INSTALACJA WODNO-KANALIZACYJNA

Instalacje wodna i kanalizacyjna wykonywana jest z najwyższej jakości materiałów, instalacja wodna z rurek i kształtek miedzianych, a kanalizacyjna z PCV. Wewnętrzna instalacja kanalizacyjna po połączeniu pod konstrukcją podłogi podłączona zostaje podczas montażu obiektu do przyłącza kanalizacyjnego.

WENTYLACJA

Wiele z naszych obiektów posiada własną wentylację. W zależności od projektu, najczęściej jest ona wykonana w technologii wentylacji grawitacyjnej, mechanicznej lub mieszanej. Świeże powietrze dopływa do nas przez ściany, lub przez spienialne okienka, a odprowadzane jest za pomocą ściennych kratek wentylacyjnych, wentylatorów, lub kominków wentylacyjnych. WOODENFACTORY – domki, które oddychają! Poczujesz się tu jak na łonie natury!

OGRZEWANIE

WOODENFACTORY to domki całoroczne! Nie zapomnieliśmy więc o ogrzewaniu! Popularną formą ogrzewania, nie wymagającą miejsca na kocioł, jest zastosowanie grzejników elektrycznych. Można także wspomóc się instalacją solarną, co gwarantuje zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną. Możliwe jest też zastosowanie innego rozwiązania z użyciem wolnostojącego pieca opalanego drewnem.

W domkach możemy też zamontować piec z płaszczem wodnym ,podłączony do systemu centralnego ogrzewania domu. Możliwości jest bardzo wiele! W połączeniu z doskonałą izolację cieplną, domki WOODENFACTORY będą odpowiednio nagrzane, nawet kiedy termometr pokaże temperatury znacznie poniżej zera!

WYKOŃCZENIE

Poznałeś już domki WOODENFACTORY i nasze sekrety! Nasze obiekty wykonujemy z dbałością o każdy szczegół, aby były komfortowe i w pełni funkcjonalne. Czas na ostatnie szlify!

Podłogi Podłogi pomieszczeń mieszkalnych pokryte są drewnianymi panelami o wysokiej odporności na ścieranie. Sam wybierasz wzór i kolorystykę! Możliwe jest także pokrycie podłogi okładzinami ceramicznymi. Wszystkie łączenia technologiczne podłóg wykonywane są za pomocą drewnianych listew wysokiej jakości, taśm i łączy metalowych.

Wykończenia ścian i sufitów
Wewnętrzne poszycie ścian i sufitów oraz wykończenia ścian i sufitów pokryte są płytą kartonowo-gipsową, pomalowaną trwałymi i odpornymi na ścieranie i zabrudzenia farbami lateksowymi. Tutaj również kolory wybierasz sam!

Stolarka okien i drzwi
Budynki wyposażone są w pełną stolarkę okienną i drzwi PCV, wraz z okuciami, zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne. Dbamy o to, aby nasze obiekty były bezpieczne!

Dodatki i wyposażenie
Wszystkie elementy instalacji  wewnętrznych, a zatem instalacji elektrycznych, wodnych i kanalizacyjnych, posiadają właściwe dodatki i wykończenia, które sam wybierasz! Dotyczy to wszystkich gniazd elektrycznych, włączników, skrzynek bezpiecznikowych, elementów oświetleniowych – zewnętrznych i wewnętrznych, a także baterii wodnych, zaworów, instalacji antenowych RTV i systemu wentylacyjnego. Sam wybierasz też rolety, dodatkowe wyposażenie i umeblowanie. Dajemy Ci wybór! WOODENFACTORY to domki w Twoim guście!

Kolory i materiały
Wiemy jak ważne są Twoje upodobania i gust! WOODENFACTORY to domki, które projektujemy i tworzymy specjalnie dla Ciebie! I to Ty musisz czuć się w nich dobrze! Właśnie dlatego kolorystykę i wykorzystane materiały wykończeniowe uzgadniamy z naszymi Klientami jeszcze na etapie projektu. WOODENFACTORY to mnogość wyborów!